02-9941196       054-2326116
חפשו אותנו בפייסבוק
 
משק אורן - שמן ארגן טהור
עברית English 
קטלוג המוצרים בקנייה בפועל, הפרטים האישיים אינם נשמרים באתר!  |  
     
  סגולות שמן ארגן טהור    
 
                                                 
שמן הארגן הטהור נחשב לאחד השמנים הטובים והיקרים ביותר בעולם. במשק אורן ניתן לרכוש 100% שמן ארגן טהור המיוצר בשיטות ממוכנות מתקדמות מפרי עץ הארגן בתהליך סחיטה ממושך.  על מנת להפיק ליטר שמן ארגן טהור דרושים כ-50 ק"ג של פרי. משק אורן שם לו כמטרה לשווק ארגן טהור מתוך אחריות מלאה לכל שלבי הפקתו  כולל בדיקות מעבדה, מרגע איסוף הפרי ועד לשיווקו ללקוח.

במרוקו מפיקים מיבול של 6-8 עצים ליטר שמן ארגן אחד בלבד, שם ידוע שמן הארגן במשך שנים רבות כשמן "עץ החיים" שכן מעבר לטעמו האגוזי העשיר והמיוחד הוא ניחן בסגולות רפואיות רבות. בעשור האחרון נחשף השמן לעולם "המערבי" עם פרסום מאמרים ומחקרים על תכונותיו וסגולותיו של שמן הארגן הטהור, ניתן למצוא רבים מהם באתר של המוסד הלאומי האמריקאי לבריאות והספריה לרפואה: www.pubmed.com  

שמן הארגן הטהור ניחן בשלושה מאפיינים עיקריים בזכותם זכה עץ הארגן לכינוי "עץ החיים": סגולות המרפא שלו, סגולותיו לטיפוח וטעמו המיוחד.
סגולות המרפא שלו:  לשמן הארגן מיוחסות סגולות רפואיות ובריאותיות רבות. השמן מכיל כמות גבוהה מאוד של וויטמין E, חומצות אומגה 3, 6 ו-9 ששילובם משפיע על בריאות הגוף.
השמן ידוע בחיזוק המערכת החיסונית של הגוף ומקטין את הסבירות לדלקות, משפיע על איזון לחץ דם, הורדת כולסטרול וטריגליצרידים. כמוכן ידוע שהשמן משפיע באופן חיובי על תפקוד הלבלב.
במרוקו מיחסים לשמן תכונות רפאיות למכביר, בין היתר טוענים כי הוא משפיע חיובית גם על בלוטות המין אצל הגבר והאשה וגורם להעלאת הפוריות. לאחרונה החלו להתבצע מחקרים המצביעים על פעילות חיובית של השמן במניעת מחלות לב ומערכת הדם בחולי סכרת והאטת התפתחות תאים סרטניים בפרוסטטה.
מאמרים ומחקרים בנושא ניתן למצוא באתר של המוסד הלאומי האמריקאי לבריאות והספריה לרפואה pubmed.com  .

בנוסף, שמן הארגן מוכר במרוקו גם כחומר המרפא מחלות ופגעי עור רבים כגון: אקזמה של העור כוויות, אבעבועות רוח, שפשפת, תפרחת חיתולים, חתכים קלים, נשירת שיער אצל נשים, מגביר את התחדשות התאים ומיטיב עם עור יבש,  שמן הארגן הטהור ידוע גם  בשימוש בו לטיפול בצלקות, למניעת סימני מתיחה בזמן הריון, לחיזוק ציפורניים ועוד.

סגולותיו הקוסמטיות: שמן הארגן ידוע ברחבי העולם בשימוש הנרחב שנעשה בו לצרכי טיפוח וקוסמטיקה. בשל התכונות והסגולות של שמן הארגן יש לו מקום של כבוד בתעשיית הקוסמטיקה הבינלאומית.
שמן הארגן  הטהור עשיר בוויטמין E שמזין, מחדש, מרענן ומחייה את העור וכמו כן מכיל  חומצות שומן חיוניות כמו: אומגה 3, אומגה 6 ואומגה 9. כיום ישנן חברות קוסמטיקה רבות ברחבי העולם המשתמשות בסגולותיו הקוסמטיות של השמן לייצור קרמים ותחליבים לעור הפנים לעיכוב הופעת קמטים. 

כמו כן נעשה בו שימוש למוצרים לחיזוק וטיפוח השיער והציפורניים. באמצעות סקוואלאן שהינו חמר נוגד חמצון הנמצא בשמן הארגן, ניתן לסייע ליובש ולבריאות העור והשיער על ידי איזון הפרשת החלב הטבעית. השמן ידוע במיוחד בחיזוק סיב השערה והחייאת שיער דהוי. השמן מצפה את השערה בשכבת לחות המעניקה לו ברק, מאחה קצוות מפוצלים ומסייע במניעת נשירת שיער אצל נשים וחיזוק השורשים.

טעמו: שמן הארגן הטהור למאכל המופק לאחר קליה קלה של השקדים, נחשב לאחד השמנים הטעימים היקרים והטובים ביותר בעולם. טעמו אגוזי, דומה לזה של אגוזי לוז ושפים רבים ברחבי העולם משתמשים בשמן הארגן לתיבול תבשיליהם. שמן הארגן נחשב לתוספת חובה בבישול מאכלי גורמה. מספיק להזליף רק כמה טיפות משמן הארגן כתוספת לכל סלט או מאכל, על מנת לקבל ריח אגוזי עשיר וארומה נפלאה.

 
   
>
משק אורן   אורן א.ס.שיווק תקנון האתר טל: 02-9941196 נייד: 054-2326116  fax: +9722-9942465 silvi.oren35@gmail.com www.arganoil.co.il

 

מטי ש"י